اموزش نصب زمپ + دانلود

در این آموزش نحوه نصب و راه اندازی لوکال هاست xampp را فرا خواهید گرفت.

مورد استفاده لوکال هاست xampp جهت نصب و اجرای انواع اسکریپت ها و سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا، وردپرس و … بر روی کامپیوتر شخصی شما می باشد.

برای شروع ابتدا آخرین نسخه نرم افزار xampp را از اینجا دانلود نمایید

پس از دانلود نرم افزار فایل را از حالت فشرده خارج کنید و اجرا نمایید

صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که زبان نصب برنامه را از شما سوال میکند زبان انگلیسی را انتخاب نمایید و روی گزینه ok کلیک کنید

بعد مانند تصویر زیر صفحه خوش آمد گویی نمایش داده می شود روی گزینه next کلیک نمایید

سپس صفحه انتخاب اجزای نصب xampp نمایش داده می شود. برای اجرای xampp تمام گزینه ها را تیک بزنید و سپس برای ادامه نصب روی گزینه next کلیک نمایید.

در ادامه صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود که محل نصب نرم افزار را از شما سوال می کند و به صورت پیشفرض نرم افزار در درایو c ویندوز نصب خواهد شد. درایو مورد نظر خود را انتخاب نمایید و روی گزینه install کلیک نمایید.

سپس مراحل اکسترکت کردن فایل ها شروع می شود و xampp نصب خواهد شد

پس از اکسترکت کامل فایل ها و نصب نرم افزار صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود. برای تکمیل نصب روی Finish کلیک کنید

پس از کیلک روی Finish صفحه ایمانند تصویر زیر نمایش داده می شود که از شما میخواهد اگر تمایل دارید نرم افزار xampp را اجرا و باز کنید روی گزینه yes کلیک کنید.

سپس کنترل پنل xampp نمایش داده می شود و به شما اجازه می دهد Apache و MySQL را اجرا نمایید

برای اجرای xampp بر روی دکمه Start در مقایل Apache و MySQL کلیک نمایید تا run شوند. پس از سبز رنگ شدن وضعیت گزینه های Apache و MySQL لوکال هاست xampp شما آماده است.

درصورتی که مشکلی در نصب پیدا کردید از قسمت نظرات بگویید تا راه حل ان را به شما بیاموزیم

بازدیدها: 158

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *