لینک دهی تصاویر به نوشته آنها بصورت خودکار

با یکی دیگر از مقالات مربوط به آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم تا مقاله ای با عنوان نحوه لینک دهی خودکار تصاویر به نوشته آنها را آموزش بدیم .

لینک دهی تصاویر به نوشته آنها بصورت خودکار

وردپرس روز به روز با انتشار امکانات جدیدی موجب میشود تا کاربران خود به راحتی بیشتری در کار با این سیستم مواجه شوند که در این مقاله با عنوان افزودن لینک دهی تصاویر به نوشته آنها بصورت خودکار به معرفی یکی دیگر از این امکانات می پردازیم تا بهینه سازی و سئو تصاویر خود را کامل تر کنید , همانطور که میدانید در وردپرس امکانی وجود دارد که در بخش نوشته ها میتوانید فایل های چند رسانه ای اعم از تصاویر و … آپلود کنید و در این بخش نیز رسانه‌ های آپلود شده در این نوشته را به صورت مجزا مشابه تصویر زیر به شما نمایش خواهد داد :

uploaded-postbigtheme.ir_.png

تا اینجا که با این قابلیت آشنا هستید , حالا با استفاده از همین قابلیت قصد داریم تا با معرفی قطعه کدی بپردازیم که با استفاده از آن بتوانید تصاویری که بصورت جدا از سایر نوشته ها درج شده است را به نوشته مورد نظر و نوشته خود لینک دهید . برای این کار باید در ابتدا فایل فانکشن (functions.php) قالب  وردپرس خود را باز کنید و در ادامه قطعه کد زیر را به آن بیفزایید ( به این نکته توجه داشته باشید که قبل از اعمال تغییرات بر روی این فایل از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید ) .

function wcs_auto_link_post_thumbnails( $html, $post_id, $post_image_id ) {
$html = '<a href="' . get_permalink( $post_id ) . '" title="' . esc_attr( get_the_title( $post_id ) ) . '">' . $html . '</a>';
return $html;
}
add_filter( 'post_thumbnail_html', 'wcs_auto_link_post_thumbnails', 10, 3 );

با افزودن این کد به فایل ذکر شده مشاهده خواهید کرد که بصورت خودکار لینک دهی به نوشته ای که تصویر در آن آپلود شده است صورت میگیرد که علاوه بر لینکدهی خودکار نام تصویر یا همان alt تصویر به نام نوشته مورد نظر تغییر داده خواهد شد . لازم به ذکر است که ممکن است این کد تاثیری بر روی نوشته های قدیمی که در سایت منتشر کرده اید نداشته باشد و بر روی انها اعمال نشود .

منبع : 98 ای پی

بازدیدها: 281

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *