رفع مشکل خراب شدن وردپرس بعد از نصب قالب

قبلا در مطلبی با عنوان رفع اشکال خراب شدن وردپرس بعد از نصب قالب معیوب توضیح دادیم که گاهی ممکن است بعد از نصب یک قالب معیوب سایت شما خراب شود به طوری که حتی بخش مدیریت آن از کار بیافتد و شما حتی نتوانید نسبت به تغییر پوسته اقدام کنید و در همان مطلب ذکر کردیم که چگونه با یک ترفند ساده بعد از حذف تم خراب با تغییر نام یک فولدر سالم به نام فولدر تمپلت خراب مشکل را برطرف نمایید. در این آموزش قصد دارم توضیح دهم که چگونه می توانید قالب معیوب را از طریق بخش php myadmin درست کنید
توجه داشته باشید از آنجا که قرار است در اینجا ما پی اچ پی مای ادمین را ویرایش کنیم به منظور اطمینان قبل از هر کاری از دیتابیس خود پشتیبان تهیه کنید تا در صورتی که به طور ناخواسته چیز دیگری را ویرایش کردید بتوانید آنرا به حالت اولیه برگردانید.

برای رفع مشکل خراب شدن وردپرس بعد از نصب قالب از طریق پی اچ پی مای ادمین (phpMyAdmin) به دیتابیس مربوط بروید.

وردپرس دارای چندین تیبل (table) است که ما در اینجا قصد ویرایش یک ردیف در تیبل options را داریم، بنابراین بر روی این تیبل کلیک می کنید تا بتوانیم ردیفهای آنرا مشاهده کنیم.


پس از کلیک این تیبل با ردیفهای بسیار زیادی مواجه خواهیم شد. معمولا پی اچ پی مای ادمین در هر صفحه تعداد 30 ردیف را به ترتیب لیست می کند که اگر برای چنین است و از آنجا که ما قصد داریم ردیفهای 45 و 46 را ویرایش نماییم از بخشی که توانایی انتخاب صفحات را دارید صفحه ی 2 را انتخاب فرمایید .


در صفحه ای که باز می شود به قسمتی که option_id شماره ی 45 و 46 با نام های template و stylesheet قرار دارد بروید و option_value آنها را که معادل قالب خراب کنونی است به نام یک قالب سالم تغییر دهید توجه داشته باشید که نام قالب همان نام فولدری است که قالب در آن قرار دارد و اگر نام قالب خود را نمی دانید باید به به پوشه ی wp-content > themes از هاست خود که وردپرس را آنجا نصب کرده اید بروید تا لیست قالبهای خود را بر اساس نام فولدر آنها ببینید. در پی اچ پی مای ادمین می توانید با کلیک بر روی هر مقدار آنرا ویرایش کرده و با زدن کلید اینتر تغییرات را اعمال نمایید
اگر مراحل فوق را به درستی انجام دهید و نیز قالب جدید شما که نام آنرا در بخش فوق وارد می کنید نیز خراب نباشد باید مشکل شما رفع گردد.

بازدیدها: 121

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *