تغییر رمز جوملا از طریق دیتابیس

گاهی اتفاق می افتد که مجبور شوید تغییر رمز جوملا از طریق دیتابیس انجام شود (مهمترین دلیل فراموشی کلمه ی عبور و عدم دریافت رمز جدید از طریق ایمیل می باشد) ولی این کار به سادگی نیست و باید طبق دستورالعمل خاص خود انجام گردد که ما در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه از طریق دیتابیس (پی اچ پی مای ادمین) رمز جوملا خود را تغییر دهید. البته این آموزش برای ورژن 3 جوملا که جدیدترین ورژن این سیستم مدیریت محتوای محبوب و معروف است تدوین شده است ولی برای نسخه ی 2.5 نیز کاربرد دارد.

icon-joomla.png

نحوه تغییر رمز جوملا از طریق دیتابیس

برای تغییر رمز جوملا از طریق دیتابیس از بخش پی اچ پی ما ادمین (phpMyAdmin) که در پنل هاست شما وجود دارد برو روی جدول (table) با نام _users کلیک کنید. توجه داشته باشید از آنجا که تعداد جدولهای بانک اطلاعاتی مربوط به جوملا زیاد است ممکن است این فهرست در دو صفحه لیست شده باشد و جدول یا تیبل مورد نظر ما در انتهای این لیست یعنی صفحه ی دوم قرار گرفته باشد.
از لیست نام کاربری مورد نظر که قصد تغییر رمز آنرا دارید (اغلب admin) را انتخاب کرده و در ستون password روی فیلد مربوط به پسورد کاربر مورد نظر دوبار کلیک کنید تا بتوانید آنرا ویرایش نمایید. در این بخش از آنجا که رمزها به صورت MD5 هستند شما هم باید یک رمز با همین فرمت وارد کنید.
کد قبلی را حذف و برای مثلا کد زیرا را که شکل کد شده ی عبارت 98ip می باشد را وارد کنید:

wteac43744zh9i2w2f15e52091n322a8f
یا

$9i$10$j74b/3GlwyeTnvZju.3CA.7daVd1R6mraHXb.u9lbe1VYYPiuZvRG

اگر این کد را وارد کنید رمز شما 98ip خواهد بود و با استفاده از این رمز قادر هستید به حساب نام کاربری مورد نظر در جوملا وارد شوید و به همین سادگی قادر به تغییر رمز جوملا از طریق دیتابیس خواهید بود.

بازدیدها: 153

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *