پاکسازی تاریخچه جستجو کورتانا

نحوه پاکسازی تاریخچه جستجو کورتانا از روی کامپیوتر (PC)

ویندوز ۱۰ بیشتر از یک جستجوگر ساده بوده و همچون سیری در آی او اس و اوکی گوگل در اندروید، یک دستیار پیشرفته و شخصی برای شما می باشد. بنابراین جهت سفارشی سازی نتایج برای شما نیاز است که اطلاعات ورودی به این دستیار بر روی کامپیوتر و همچنین حساب بینگ شما نیز ذخیره شود. درست است که کورتانا می تواند برایتان بسیار مفید واقع شود اما شاید شما هم نخواهید تا تاریخچه جستجوهایتان در آن ذخیره گردد. بدین منظور می توانید از ترفندی که در ادامه مطلب به شرح کامل آن می پردازیم استفاده کنید. با ما همراه باشید.

 

جهت پاکسازی اطلاعات ذخیره شده روی کامپیوتر و مرتبط با جستجوهای شما در کورتانا می توانید گام های شرح داده شده در این قسمت را دنبال نمایید. بدین منظور در ابتدا منوی استارت ویندوز ۱۰ را باز کرده و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا قسمت تنظیمات ویندوز (Settings) را مشاهده کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-1

 

در پنجره تنظیمات ویندوز بر روی گزینه Privacy کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات حریم خصوصی ارجاع داده شوید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-2

 

در لیست سمت چپ صفحه ای که ظاهر می شود بر روی تب Speech, inking, & typing کلیک کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-3

 

هم اکنون در زیر قسمت Getting to know you بر روی دکمه Stop getting to know me کلیک کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-4

 

یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود و از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که می خواهید اجازه ذخیره سازی اطلاعات خود توسط کورتانا را غیر فعال کنید یا خیر؟ بنابراین بر روی دکمه Turn off کلیک کنید تا کار غیرفعالسازی ذخیره اطلاعات کورتانا تمام شود.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-5

 

این روش نه تنها تاریخچه جستجوهای شما در کورتانا را پاکسازی می کند بلکه همچنین کورتانا را از اینکه اطلاعات بیشتری درباره شما کسب و ذخیره کند، متوقف خواهد کرد. توجه داشته باشید که هیچ گزینه جداگانه ای فقط برای پاکسازی تاریخچه جستجو کورتانا وجود ندارد و اگر قصد دارید جمع آوری اطلاعات شما توسط کورتانا را همچنان فعال باقی بگذارید کافیست بعد از اجرایی کردن ترفند بالا اینبار بر روی دکمه Get to know me کلیک کنید. سپس بر روی دکمه ی Turn on در پنجره ای که بصورت پاپ آپ ظاهر می شود نیز کلیک کنید تا کورتانا ویندوز ۱۰ دوباره فعال شود.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-6

 

هم اکنون کار حذف تاریخچه جستجوهای کورتانا به پایان رسیده و می توانید پنجره تنظیمات را ببندید. البته اگر قصد دارید تا این تاریخچه ها را از حساب بینگ خود نیز پاک کنید این پنجره را باز نگه داشته و گام های شرح داده شده در قسمت بعد آموزش ما را دنبال کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-7

 

پاکسازی اطلاعات جمع آوری شده توسط کورتانا از روی حساب بینگ (Bing)

تا اینجا اطلاعات ذخیره شده بر روی کامپیوتر شما حذف شدند اما هنوز اطلاعات جمع آوری شده توسط کورتانا بر روی حساب بینگ شما وجود دارد. جهت پاکسازی این تاریخچه ها نیز در ابتدا بر روی لینکGo to Bing and manage personal info for all your devices در پایین همان پنجره مرحله قبل کلیک کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-8

 

اگر بر روی کامپیوتر خود چندین مرورگر را نصب کرده اید در پنجره ای که ظاهر می شود مرورگر دلخواه خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-9

 

از آنجایی که جهت استفاده از کورتانا باید به حساب مایکروسافت خود متصل باشید باید بصورت خودکار به صفحه شخصی سازی اکانت بینگ خود ارجاع داده شوید. به پایین صفحه و قسمت Other Cortana Data and Personalized Speech, Inking and Typing رفته و بر روی دکمه Clear کلیک کنید.

توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی بصورت اتوماتیک چنین صفحه ای را مشاهده نکردید نیاز است در صفحه ای که نمایش داده می شود بر روی دکمه Sign in کلیک کرده و اطلاعات حساب مایکروسافت خود را وارد کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-10

 

از شما سوال پرسیده می شود که آیا از پاکسازی اطلاعات کورتانا مطمئن هستید و بدین منظور نیز بار دیگر بر روی دکمه Clear کلیک کنید.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-11

 

یک پیام خاکستری رنگ مبنی بر موفقیت آمیز بودن پاکسازی اطلاعات کورتانا را مشاهده خواهید کرد و کارمان به پایان رسیده است.

 

how-to-clear-cortanas-search-history-in-windows-10-12

 

توجه داشته باشید اگر امکان جمع آوری اطلاعات توسط کورتانا که در قسمت اول توضیح دادیم را غیر فعال نکرده باشید، این اطلاعات دوباره بصورت خودکار در حساب بینگ شما نیز ذخیره خواهند شد. امیدوارم که از این ترفند کاربردی لذت برده باشید.

بازدیدها: 73

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *