پشتیبان گیری از یک سایت جوملایی

پشتیبان گیری از یک سایت جوملایی

پشتیبان گیری جوملا

پشتیبان گیری از اطلاعات همواره یکی از موارد مهم است. اگر شما یک پشتیبان از سایت خود داشته باشید، در مواردی که به هر دلیلی اطلاعات سایت شما از بین رفت و یا تغییرات ناخواسته در آن ایجاد شد، می‌توانید اطلاعات و سایت خود را بازگردانید.

در سایت‌های جوملا دو بخش برای پشتیبان گیری وجود دارد:

  • اطلاعات پایگاه داده

  • فایل های موجود در سایت

تهیه پشتیبان در سایت جوملا از فایل‌ها

به صورت آفلاین می‌توانید با یک ابزار ftp و یا با فایل منیجر از فایل‌ها پشتیبان بگیرید. با استفاده از فایل منیجر می‌توانید پوشه‌ها و یا فایل‌ها را فشرده کنید و سپس یک فایل را دانلود کنید. برای پشتیبان گیری با استفاده از ftp به دایرکتوری اصلی جوملا که دانلود تمام فایل‌ها در آنجا قرار دارد مراجعه کنید. برای بازگردانی فایل‌هایی گه از آنها پشتیبان تهیه کرده‌اید می‌توانید از File Manager یا ftp استفاده کنید.

پشتیبان گیری از دیتا بیس

می‌توانید از پایگاه داده سایت جوملایی خود با استفاده از PHPMyAdmin پشتیبان بگیرید. برای این کار باید سرور شما باید از این نرم افزار بهره مند باشد. وارد PHPMyAdmin شوید و طبق تصویر زیر گزینه‌هایی که هایلایت شده را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری جوملا

سپس طبق تصویر زیر مواردی که هایلایت شده را انتخاب کنید.

سپس گزینه go را بزنید. فایلی که دریافت می‌کنید را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

چرا باید پشتیبان گیری کنیم؟

اگر سرور میزبان سایت شما در ساختمان کاری خودتان قرار داشته باشد، تهیه پشتیبان از اطلاعات بسیار حیاتی است. عواملی مانند بلاهای طبیعی، سرقت و… می‌تواند تمام اطلاعات شما را نابود کند. حتی اگر سرور میزبان سایت شما در یک کشور دیگر و یا خارج از محل کار شما است هم پشیبان گیری امری مهم است. حتما از اطلاعات سایت خود پشتیبان بگیرید و آن را در یک محل امن نگهداری کنید.

پشتیبان گیری خودکار

شما می‌توانید از ابزارهایی استفاده کنید که به طور خودکار کار تهیه پشتیبان را انجام می‌دهند. یکی از این ابزارها Akeeba می‌باشد.Akeeba فایل پشتیبان را با پسوند jpa. در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازدیدها: 6

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *