نحوه‌ی تعریف متغیرها در جاوا اسکریپت

نحوه‌ی تعریف متغیرها در جاوا اسکریپت

نحوه‌ی تعریف متغیرها در جاوا اسکریپت

متغیرها در جاوا اسکریپت با کلمه کلیدی var تعریف می‌شود. در واقع هر چیزی که بعد از کلمه var نوشته می‌شود، نام متغیر ما است. در ادامه ما سه متغیر با نام‌های مختلف تعریف می‌کنیم.

var pizza;

var sum;

var y = 6;

قواعد نام‌گذاری متغیرها در جاوا اسکریپت

در جاوا اسکریپت متغیرها نباید با اعداد شروع شوند. نباید حرف اول متغیر بزرگ نوشته شود. بین کلمات متغیر نباید اسپیس، + یا نقطه و حروف دیگر گذاشت. برای جدا کردن نام متغیرهای چندکلمه‌ای تنها می‌توانید از _ استفاده کنید و باقی حروف ممنوع است. همچنین در نحوه‌ی نوشتن نام متغیرهای چندکلمه‌ای یک قاعده ساده وجود دارد. حرف اول متغیرها در جاوا اسکریپت را کوچک بنویسید، سپس حرف اول کلمه دوم و سوم و الی آخر را به‌صورت بزرگ بنویسید.

تعریف متغیر خالی

وقتی که فقط نام متغیر را بنویسیم و هیچ مقداری به آن اختصاص ندهیم، یک متغیر بدون (مقدار) ساخته‌ایم که می‌توانیم بعدا هر طور که خواستیم آن را شکل دهیم. در واقع مقدار این متغیرها Undefined یا تعریف‌ نشده است.

var pizzaSpecial;

var pizzaPeperoni;

متغیر متنی

فرض کنید در یک پروژه می‌خواهید یک کاربر جدید ایجاد کنید و نام خودتان را به آن اختصاص دهید. به این متغیرها در جاوا اسکریپت، متنی می‌گویند.

var user = “mohammad Hossein”

از متغیرهای متنی در چه مواردی می‌توانیم استفاده کنیم؟

از این متغیرها در موارد بسیاری می‌توان استفاده کرد. ساده‌ترین استفاده از این متغیرها زمانی است که می‌خواهیم یک پیغام ساده را به کاربر نمایش دهیم. مثلا فرض کنید می‌خواهید بعد از زدن یک دکمه، پیغامی را به کاربر نمایش دهید. می‌توانید این پیغام را در درون یک متغیر متنی ذخیره کنید و هر وقت لازم داشتید از آن استفاده کنید. مثلا ممکن است در صد جای برنامه‌تان، بخواهید به کاربر یک اخطار ثابت نمایش دهید. در این حالت به جای اینکه صدها بار یک پیغام متنی را در جای جای کد تعریف کنید، یک بار یک پیغام ثابت تعریف کرده و هر گاه لازم شد از آن استفاده کنید.

بازدیدها: 4

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *