ساخت پوشه بدون نام و تصویر (مخفی کردن پوشه)

ساخت پوشه بدون نام و تصویر (مخفی کردن پوشه)

ساخت پوشه بدون نام و تصویر (مخفی کردن پوشه)

پوشه مخفی است و با قرار دادن موس روی مکان آن به این صورت نمایان می‌شود.

یکی از راه‌های مخفی کردن پوشه‌ ها و فولدرها در ویندوز استفاده از گزینه hidden است. بسیاری از کاربران ویندوز با این روش آشنا هستند. اگر می‌خواهید پوشه‌ای بسازید که مخفی باشد و از این گزینه هم استفاده نکنید، در ادامه با ما همراه باشید.

مخفی کردن پوشه با روش hidden

برای مخفی کردن پوشه ها و فولدر ها در این روش، روی پوشه مورد نظر راست کلیک کنید. سپس گزینه Properties را بزنید. در بین گزینه‌های موجود، hidden را انتخاب کنید. سپس با زدن دکمه ok، تغییرات را ذخیره کنید. حال شما یک پوشه مخفی دارید. البته توجه کنید که به راحتی با انتخاب یک گزینه در ویندوز تمام پوشه‌های مخفی شما، از حالت مخفی خارج می‌شود.

ساخت پوشه مخفی (بدون نام و تصویر)

قصد داریم در این آموزش یک پوشه در ویندوز خود بسازیم که نام آن و همچنین پوشه قابل مشاهده نباشد و مخفی هم نباشد.

ابتدا یک پوشه جدید می‌سازیم. راست کلیک کنید. سپس گزینه new و بعد از آن گزینه folder را انتخاب کنید. حال شما یک پوشه با نام NewFolder دارید. روی آن راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید. برای تغییر نام، کلید Alt را نگه داشته و عدد 255 را تایپ کنید. سپس Enter را بزنید. به این صورت شما پوشه‌ای بدون نام خواهید داشت. حال برای عدم مشاهده پوشه باید تصویری برای پوشه انتخاب کنیم که تصویری نداشته باشد.

روی پوشه راست کلیک کنید و گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید. در تب Customize گزینه‌ی change Icon را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید برای پوشه‌ی خود تصویری انتخاب کنید که شکلی نداشته باشد. سپس گزینه‌ی ok را بزنید. در عکس زیر تصویری که عکسی ندارد مشخص شده است.

پوشه مخفی

حال شما پوشه مورد نظر را ساخته‌اید. اگر با اشاره گر موس روی آن قرار بگیرید مکان پوشه مشخص می‌شود.  در غیر این صورت پوشه شما مخفی خواهد بود.

بازدیدها: 41

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *