راه کارهایی برای کاهش مصرف باتری گوشی اندروید

راه کارهایی برای کاهش مصرف باتری گوشی اندروید

راه کارهایی برای کاهش مصرف باتری گوشی اندروید

اگر شما هم یکی از کاربران گوشی‌های اندرویدی هستید، حتما به دنبال راه‌هایی برای کاهش مصرف باتری گوشی خود هستید. با توجه به پیشرفت روز افزون گوشی‌های همراه و اضافه شدن قابلیت‌های آنها، مطمئنا مصرف باتری نیز افزایش میابد. هر چه صفحه نمایش شما بزرگتر، کیفیت صفحه بهتر و…. در نتیجه مصرف باتری بیشتر است.

در ادامه ما راه کارهایی را به شما معرفی می‌کنیم، که با استفاده از آنها می‌توانید مصرف باتری خود را کاهش دهید.

راه کارهای کاهش مصرف باتری گوشی اندروید

نور صفحه را کم کنید

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌های کاهش مصرف باتری، کم کردن نور صفحه نمایش است. بعضی افراد نور صفحه را روی حالت خودکار قرار می‌دهند. اما شما این کار را نکنید. فعال کردن این گزینه همراه است با فعال شدن حسگر نور، برای سنجش نور اطراف که این خود نیازمند استفاده از باتری است. در نتیجه با فعال بودن این گزینه مصرف باتری شما بالاتر می‌رود.

همین حالا به قسمت تنظیمات مربوطه بروید و نور صفحه خود را کم کنید. اگر این گزینه را در نوار بالایی گوشی خود ندارید، می‌توانید به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید. سپس به Display>Brightness Level  بروید و نور را تنظیم کنید.

مکان یاب خود را غیر فعال کنید

بعضی از برنامه‌های شما برای انجام کار خود، مکان یاب شما را فعال می‌کنند. اما نیازی نیست که همیشه مکان یاب یا جی پی اس شما فعال باشد. آن را غیر فعال کنید و هر زمان که نیاز داشتید فعالش کنید.

برای کاهش مصرف باتری، به نوار بالایی گوشی خود مراجعه کنید و مکان یاب را غیر فعال کنید. همچنین می‌توانید به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Location را انتخاب و در آنجا مکان یاب را غیر فعال کنید.

از پس زمینه تیره استفاده کنید

بعضی از پس زمینه‌های اندروید دارای تصاویر متحرک هستند. استفاده از این پس زمینه‌ها باعث مصرف باتری بیشتر می‌شوند. علاوه بر آن، اگر از تصویری استفاده کنید که رنگ آن سیاه است، مصرف باتری کمی کاهش پیدا می‌کند. برای نمایش نقاط سیاه تصویر، نیازی به روشن کردن پیکسل نیست و فقط کافی است، پیکسل مربوطه خاموش باشد. در نتیجه باعث کاهش مصرف باتری گوشی می‌شود.

صداهای اضافی را غیر فعال کنید

اگر صفحه کیبورد شما هنگام تایپ صدادار است و ویبره تلفن همراه شما فعال است، می‌توانید با غیر فعال کردن این گزینه‌ها مصرف باتری را کاهش دهید. البته این کاهش مصرف باتری بسیار کم است. در صورتی شما به طور مداوم از صفحه کلید و یا اعلان‌های ویبره دار استفاده می‌کنید، کاهش مصرف باتری بیشتر مشخص می‌شود. برای غیر فعال کردن این موارد به آدرس زیر مراجعه کنید.

 Settings>Sound & notification> Other sounds

Battery Saver را فعال کنید

یکی از راه‌هایی که گوشی‌های همراه اندرویدی برای کاهش مصرف باتری ارائه داده‌اند، گزینه Battery Saver می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این گزینه، مصرف باتری را مدیریت کنید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات این بخش مشخص کنید که در صورتی که میزان شارژ باتری شما کمتر از 15 درصد است فعال شود. برای مراجعه به تنظیمات حالت صرفه جویی باتری به ، Settings>Battery>Battery Saver بروید.

قابلیت Doze

در تلفن همراه‌هایی که از اندروید 6 استفاده می‌کنند، قابلیتی با عنوان Doze وجود دارد. این مورد به شما کمک می‌کند که در صورت استفاده نکردن به مدت طولانی از موبایل، آن را در حالت خواب قرار دهید. این حالت باعث کاهش مصرف باتری به طور چشمگیری می‌شود.

اپلیکیشن‌هایی که باعث مصرف بالای باتری شده‌اند، را مشخص کنید

با مراجعه به بخش تنطیمات و گزینه Battery، شما می‌توانید میزان مصرف باتری هر کدام از برنامه‌های خود را مشاهده کنید. برای کاهش مصرف باتری از برنامه‌هایی که از باتری بیشتر استفاده می‌کنند، کم‌تر استفاده کنید و یا در صورت امکان آن‌ها را حذف کنید.

بلوتوث، وای فای و NFC را غیر فعال کنید

در صورتی که در حال استفاده از بلوتوث، NFC و یا وای فای نیستید، آن را غیر فعال کنید. فعال بودن مداوم آنها باعث مصرف باتری می‌شود.

ویجت‌های اضافی را حذف کنید

ویجت ‌ها، میان برهای برنامه‌های شما در صفحه اصلی اندروید هستند. کاهش دادن تعداد آنها باعث کاهش مصرف باتری می‌شود.

باتری خود را تعویض کنید

به عنوان آخرین راه، اگر تمام راه کارهای ارائه شده را انجام داده‌اید، ولی هنوز مصرف باتری شما بیش از اندازه عادی است، مطمئنا باتری شما نیاز به تعویض دارد. البته توجه کنید که حتما باتری اورجینال تهیه کنید.

بازدیدها: 14

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *