ایجاد و مدیریت پست در وردپرس

ایجاد و مدیریت پست در وردپرس

ایجاد و مدیریت پست در وردپرس

وقتی شما یک سایت را با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی و مدیریت می‌کنید، ایجاد و مدیریت پست در وردپرس، یکی از کارهای مهمی است که شما نیاز دارید و حتما باید آن را به خوبی فرابگیرید. اگر برای مثالف سایت شما یک سایت خبری است، برای اضافه کردن هر خبر باید یک پست در وردپرس ایجاد کنید. در سایت‌های دیگر نیز به همین صورت است.

ایجاد یک پست در وردپرس

برای ایجاد پست در وردپرس در نوار کناری، به بخش نوشته‌ها و سپس افزودن نوشته بروید. بعد از کلیک روی افزودن نوشته، محیطی باز می‌شود که شما می‌توانید نوشته خود را در آن درج کنید و تنطیمات مورد نیاز را روی متن خود با استفاده از ابزاری که وردپرس در اختیار شما گذاشته است، اعمال کنید. همچنین می‌توانید عکس، فیلم، تصویر شاخص و .. به نوشته خود اضافه کنید.

بخش ابتدایی محیط کاری عنوان است، شما در این قسمت عنوان نوشته خود را وارد می‌کنید.

عنوان در نوشته

در بخش بعدی دو تب وجود دارد.

  • دیداری: در این قسمت هر تغییری که در نوشته خود اعمال می‌کنید را می‌توانید ببینید. کار با این بخش بسیار راحت است (مانند اضافه کردن متن و اعمال تغیرات در آن در ورد)  و نیازی به نوشتن کد ندارید.

  • متن:  این قسمت کد html نوشته شما است.

نوار ابزار

بخش زیر عنوان و بالای قسمت خالی‌ای که شما باید متن را درج کنید، یک نوار ابزار وجود دارد که می‌توانید از آن برای نوشته خود استفاده کنید. در ادامه تعدادی از گزینه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

با زدن این گزینه متن شما بولد می‌شود.

نوشته در ورد پرس

این گزینه متن شما را کج می‌کند.

ایجاد نوشته در وردپرس

با زدن این گزینه می‌توانید متن خط خورده ایجاد کنید.

خط دار کردن

با این گزینه‌ها می‌توانید لیست‌های مرتب و نامرتب ایجاد کنید.

نوشته ها در وردپرس

این گزینه برای ایجاد نقل قول استفاده می‌شود. این گزینه از تنطیمات css قالب شما پیروی می‌کند.

مدیریت نوشته در وردپرس

این گزینه‌ها متن را چپ چین، راست چین و وسط چین می‌کنند.

مطلب در وردپرس

برای ایجاد لینک در متن استفاده می‌شود.

لینک در وردپرس

اگر می‌خواهید نوشته شما به این صورت باشد که قسمتی از متن را نمایش دهد و سپس با کلیک بر روی گزینه‌ای متن را به صورت کامل نمایش دهد، از این گزینه استفاده می‌شود.

ادامه مطلب در وردپرس

با این گزینه می‌توانید heading مورد نظر را به متن خود بدهید.

هدینگ در وردپرس

با این گزینه می‌توانید رنگ متن را عوض کنید.

رنگ در متن

برای آپلود و درج عکس، فیلم و… در متن از این گزینه استفاده می‌شود.

عکس در وردپرس

گزینه‌های انتشار پست در وردپرس

گزینه‌های انتشار پست در وردپرس

بعد از کامل شدن متن خود می‌توانید از نوار سمت چپ برای انتشار پست خود استفاده کنید. گزینه ذخیره پیش نویس، متن شما را به صورت پیش نویس دخیره می‌کند. گزینه پیش نمایش این امکان را به شما می‌دهد که صفحه خود را قبل از انتشار در سایت ببینید و با زدن گزینه انتشار (دکمه آبی) پست شما در سایت انتشار یافته و کاربران شما می‌توانند آن را ببینند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌هایی که داخل باکس است تنظیماتی را انجام دهید، مثل مشخص کردن تاریخی برای انتشار پستتان.

گزینه‌های دیگر

در پایین باکس گزینه‌های انتشار، تنظیمات دیگری وجود دارد که در زیر آمده است:

  • دسته‌ها: در این بخش شما مشخص می‌کنید که نوشته شما به چه دسته‌ای تعلق دارد، همچنین می‌توانید دسته جدیدی را نیز بسازید.

  • برچسب‌ها: در این قسمت برچسب‌های مرتبط با متن خود را وارد می‌کنید. بعد از هر برچسب برای ثبت شدن اینتر را بزنید. برای این قسمت از کلماتی استفاده کنید که مرتبط با متن شما هستند و می‌خواهید کاربران با جستجو این کلمات به نوشته شما هدایت شوند.

  • تصویر شاخص: اگر طراحی سایت شما به گونه‌ای است که متن به تصویر شاخص نیاز دارد، شما می‌توانید از این قسمت برای اضافه کردن تصویر شاخص استفاده کنید.

گزینه‌های بسیار زیادی در صفحه ایجاد پست در وردپرس وجود دارد. ما در این مطلب صرفا شما را با بخش‌های مهم یک نوشته آشنا کردیم. در مطالب آینده هر بخش با توجه به کاربردی که دارد، به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.

بازدیدها: 21

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *