ایجاد و مدیریت دسته در وردپرس

ایجاد و مدیریت دسته در وردپرس

ایجاد و مدیریت دسته در وردپرس

دسته بندی یکی از موارد مهم در زندگی ماست. اگر به اطراف نگاهی بیاندازید، دسته بندی‌ها و تاثیر آنها را خواهید دید. در کتابخانه‌ها برای اینکه شما بتوانید به راحتی کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید، کتاب‌ها دسته بندی شده‌اند. در خانه هر یک از کمدها برای دسته‌ای از وسایل مشخص شده‌اند: کمد لباس، کمد کفش و ….

هنگامی که شما یک سایت طراحی می‌کنید، حتما باید از دسته‌ها استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند که مطالب سایت را سازماندهی کنید. همچنین کاربران سایت می‌توانند از این دسته بندی‌ها برای رسیدن به مطلب مورد نظر خود استفاده کنند. علاوه بر این موارد، دسته بندی در سئو سایت نیز تاثیر دارد.

مدیریت دسته در وردپرس

برای ایجاد دسته‌ها در وردپرس دو راه دارید.

راه اول ایجاد دسته در وردپرس

دسته های وردپرسی

از منو کناری، به بخش نوشته‌ها رفته و سپس گزینه دسته‌ها را انتخاب کنید. در این صفحه شما می‌توانید دسته‌های مورد نظر خود را بسازید. در این صفحه شما باید موارد زیر را وارد کنید.

افزودن دسته در وردپرس

  • نام دسته: نام دسته خود را در اینجا وارد کنید.

  • نامک: در این قسمت مشخص می‌کنید که آدرس دسته شما به چه صورت باشد. مثلا من در این سایت اگر بخواهم آدرس دسته‌ای که می‌سازم به صورت زیر باشد، باید news را وارد کنم.

http:///www.98ip.ir/category/news

  • سرآغاز دسته: اگر دسته شما زیر دسته یک دسته دیگر است، در این گزینه باید دسته پدر را انتخاب کنید. اگر دسته شما، یک دسته پدر است، گزینه هیچ کدام را انتخاب کنید.

  • توضیح: در این بخش می‌توانید توضیحاتی را برای دسته خود وارد کنید.

برای ایجاد دسته در وردپرس، بعد از وارد کردن اطلاعات بالا، گزینه افزودن دسته تازه را بزنید. لیست دسته‌های ساخته شده را می‌توانید در سمت چپ همین صفحه مشاهده کنید.

راه دوم برای ایجاد دسته در وردپرس

شما می‌توانید در صفحه افزودن نوشته، در بخش دسته‌ها، دسته مورد نظر خود را وارد کنید. در باکس دسته‌ها در این صفحه، قسمتی برای اضافه کردن دسته وجود دارد. شما نام دسته و در صورت وجود پدر دسته را مشخص می‌کنید و با انتخاب گزینه افزودن دسته تازه، دسته اضافه می‌شود.

مدیریت دسته

ویرایش و حذف دسته در وردپرس

در صفحه دسته‌ها (سمت چپ صفحه)، اگرموس را روی نام دسته نگه دارید، گزینه‌هایی زیر آن نمایان می‌شود. برای حذف و ویرایش دسته در وردپرس، می‌توانید از گزینه ویرایش و پاک کردن استفاده کنید.

سوال: اگر دسته ای را حذف کنیم، پست‌های آن نیز حذف می‌شود؟

خیر. پست‌ها به دسته پیش فرض انتقال میابد.

سوال: آیا امکان تغییر دسته پیش فرض وجود دارد؟

بله. برای تغییر دسته پیش فرض، به بخش تنظیمات بروید. در این بخش گزینه نوشته‌ها را انتخاب کنید. سپس دسته پیش فرض نوشته‌ها را روی گزینه مورد نظر خود قرار دهید.

بازدیدها: 1678

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *