اگر پسورد ویندوز را فراموش کردیم، چه کنیم؟

اگر پسورد ویندوز را فراموش کردیم، چه کنیم؟

اگر پسورد ویندوز را فراموش کردیم، چه کنیم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید، فراموش کردن پسورد ویندوز است. هنگام فراموش کردن رمز عبور ویندوز، نیازی نیست که ویندوز خود را دوباره نصب کنید. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که اگر پسورد ویندوز را فراموش کردید، چگونه با تعریف یک پسورد جدید، به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

بازیابی پسورد ویندوز فراموش شده در ویندوز 7

شما باید از یک System Repair Disc استفاده کنید(برای طولانی نشدن مطلب آموزش این قسمت قرار نگرفته است، در صورت نیاز اینجا کلیک کنید). برای این کار باید از یک سیستم دیگری که ویندوز  آن 7 است، استفاده کنید. همچنین اگر سیستم شما 64بیتی است، سیستم دیگر هم باید 64 بیتی باشد و یا اگر سیستم شما 32 بیتی است، سیستم دیگر هم باید 32 بیتی باشد.

مراحل بازیابی رمز ویندوز

هنگامی که System Repair Disc آماده شد، آن را اجرا کرده و سپس درایوردی که ویندوز روی آن نصب  است را در صفحه باز شده ( System Recovery Options) انتخاب کنید. سپس گزینه next را زده تا به مرحله بعدی بروید. در مرحله بعدی از بین گزینه‌های موجود، گزینه Command Prompt را انتخاب کنید. وقتی صفحه Command Prompt باز شد، کدهایی که در ادامه آورده‌ایم را وارد کنید. توجه کنید که بعد از هر خط کد باید اینتر را بزنید.

:d

cd windows\system32

ren utilman.exe utilhold.exe

copy cmd.exe utilman.exe

exit

توجه: به جای d باید نام درایوی که ویندوز درآن نصب است را وارد کنید.

فلش یا cd که System Repair Disc روی آن نصب است را خارج کنید و بعد از آن سیستم را ریستارت کنید. هنگامی که صفحه ورود ویندوز آمد، در زیر صفحه روی گزینه Command Prompt کلیک کنید که دوباره این صفحه برای شما باز شود. سپس کد زیر را وارد کنید.

فراموش کردن رمز عبور

net user username newpassword

به جای کلمه username، نامی که در زیر عکس در صفحه لاگین می‌باشد را وارد کنید و به جای newpassword، رمز جدید را وارد کنید. سپس اینتر را زده و با رمز عبور جدید وارد شوید.

بازیابی پسورد ویندوز فراموش شده در ویندوز 10

در ویندوز 10 بیشتر مواقع حساب کاربری ویندوز شما به سرورهای وب سایت Microsoft.com متصل است. در نتیجه بازیابی پسورد ویندوز کمی متفاوت است. برای این کار به سایت مایکروسافت بروید. در صفحه sign in این سایت، ایمیل خود را وارد کنید و سپس گزینه Can’t access your account را نیز انتخاب کنید. سپس مراحل را پیش بروید، در این مراحل ثابت می‌شود که شما صاحب ویندوز هستید. اگر شما قبلا به هر دلیلی جلوی اتصال به اینترنت را گرفته باشید و حساب کاربری شما به مایکروسافت متصل نشده باشد، این کار امکان پذیر نیست.

در چنین مواقعی مانند ویندوز 7 عمل کنید ولی برای دسترسی به Command Prompt، باید از Windows 10 Recovery Drive استفاده کنید.

نکته: مراحل برای بازیابی پسورد ویندوز 8، مانند ویندوز 10 می‌باشد.

بازدیدها: 29

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *