اسکن کامپیوتر بدون آنتی ویروس

اسکن کامپیوتر بدون آنتی ویروس

اسکن کامپیوتر بدون آنتی ویروس

گاهی سیستم شما دچار ویروسی می‌شود که آنتی ویروس نمی‌تواند آن را اسکن کند و تشخیص دهد. همچنین ممکن است ویروسی باعث اختلال در عملکرد آنتی ویروس شما شود. در نتیجه مانع از اسکن کامپیوتر و تشخیص ویروس می‌شود.

اگر این مشکل برای شما هم به وجود آمده و شما نیاز دارید که کامپیوتر خود را اسکن کنید نگران نباشید. در چنین شرایطی هم شما می‌توانید با روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم کامپیوتر خود را اسکن کنید.

اسکن کامپیوتر بدون نیاز به آنتی ویروس

به My Computer بروید و بر روی گزینه  Tools کلیک کنید. در منویی که باز می‌شود گزینه Folder Options را انتخاب کنید. سپس برگه View را انتخاب کنید. بعد از آن تیک Show Hidden Files and Folders را فعال و تیک گزینه Hide  Extensions For Known File Types را غیرفعال کنید. با زدن گزینه ok تغییرات را ذخیره کنید. سپس به مسیر زیر بروید:

C:/Windows/system32

منوی View و سپس عبارت Details را انتخاب کنید. در پوشه system32 روی Date Modifie کلیک کنید و آن را به سمت راست بکشید. تا حدی که تمام تاریخ‌ها به طور کامل مشخص باشند.

فایل های این پوشه، فایل‌های سیستمی هستند. این بخش معمولا مورد هدف ویروس قرار می‌گیرد. فایل‌ها در این پوشه معمولا تاریخ مشخصی دارند. این تاریخ مربوط به زمانی است که مایکروسافت برنامه مربوط به فایل را کامل کرده. اگر ویروس به این بخش حمله کند تاریخ آن با تاریخ‌های فایل‌های سیتمی تطابق ندارد و تاریخ جدیدتری را نشان می‌دهد.

تشخیص فایل ویروسی از فایل‌های دیگر

ممکن است بعضی از فایل‌ها مربوط به نصب برنامه‌ها باشند که تاریخ آن نیز با بقیه تاریخ‌ها هماهنگ نباشد. برای این که در پاک کردن فایل اشتباهی رخ ندهد به صورت زیر عمل کنید. هنگامی که با فایلی مواجه شدید که تاریخ آن متفاوت از بقیه تاریخ‌ها بود روی آن راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس در برگه Version، ورژن و کمپانی ساخت آن برنامه را ببینید.

اگر این اطلاعات برایتان آشنا نبود، نام کمپانی را سرچ کنید. اگر در سرچ آن را ویروس معرفی کرد، فایل را پاک کنید.

بازدیدها: 15

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *