آموزش کار با منوها در جوملا

آموزش کار با منوها در جوملا

ایجاد منوها در جوملا از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. وقتی وارد یک سایت می‌شوید حتما منوها را که عمدتا در بخش بالایی سایت قرار دارد را دیده‌اید. منوها برای دسته بندی بخش‌های مختلف سایت ما و همچنین دسترسی آسان به بخش‌ها برای کاربر طراحی می‌شوند.

منو در جوملا

در تصویر بالا شما منوهای یک سایت را مشاهده می‌کنید. در این سایت بخش‌های آموزش، آموزش ویدیویی، کتاب، فروشگاه و دیگر قرار داده شده. با کلیک بر روی هر کدام از این گزینه‌ها به بخش مربوطه هدایت می‌شوید و یا یک زیر منو باز می‌شود.

ایجاد منوها در جوملا

برای ایجاد منوها در جوملا ابتدا روی گزینه منو اصلی کلیک کنید(مانند تصویر).

منو در سیستم جوملا

با کلیک بر روی گزینه منو اصلی وارد صفحه‌ای می‌شوید که لیست منوهای شما را نمایش می‌‌دهد. در تصویر فقط یک منو وجود دارد که منو ‘خانه’ است. همانطور که در تصویر می‌بینید، در بالای صفحه یک سری آیکون وجود دارد. برای ایجاد یک منوی جدید باید بر روی گزینه “جدید” کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه “جدید” شما وارد صفحه تنطیمات و ساخت منو می‌شوید. شما می‌توانید در این صفحه منو خود و تنظیماتی که مد نظر دارید را تعریف کنید.

منوها در جوملا

تعدادی از گزینه‌های تنطیمات منوها در جوملا در زیر شرح داده شده است.

  • نوع آیتم منو: می‌توانید با کلیک بر روی گزینه انتخاب، نوع منو خود را مشخص کنید. نوع منو مشخص می‌کند که منو شما چه کاری قرار است انجام دهد.

  • عنوان منو: با توجه به نوع منو خود یک نام مناسب برای منو انتخاب کنید.

  • نام مستعار: یک نام مناسب نیز برای این بخش انتخاب کنید. می‌توانید همان نامی که برای عنوان انتخاب کرده‌اید را به صورت انگلیسی بنویسید.

  • یادداشت: می‌توانید یک یادداشت برای خودتام یا دیگر نویسندگان و مدیران سایت قرار بدهید.

  • حالت: می‌توانید یکی از سه گزینه منتشر شده، منتشر نشده و زباله (برای حذف منو) را انتخاب کنید.

  • گزینه مادر: برای منوهایی که قرار است زیر منو باشند باید، گزینه ریشه گزینه منو را گزینه‌ای قرار دهید که قرار است منو مادر این منو باشد.

  • لینک: این گزینه به طور پیش فرض پر می‌شود. مگر اینکه شما نوع آیتم منو را خارجی قرارداده باشید.

  • پنجره هدف: مشخص می‌کنید که هنگامی که صفحه منو باز شد، در همین صفحه‌ای که هستید باز شود یا یک صفحه جدید.

سپس از آیکن‌های بالای صفحه گزینه ذخیره و بستن را بزنید تا منو شما ذخیره و ساخته شود. حال اگر به صفحه لیست منوها بروید می‌توانید منویی که ساخته‌اید را مشاهده کنید.

بازدیدها: 12

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *